FC Arsenal Londýn

články a zajímavosti

Wenger: Nejlepší mladíci, jaké jsem kdy měl

Kouč Arsenalu Londýn Arséne Wenger si libuje, že má k dispozici nejlepší mladé hráče, s jakými kdy pracoval, v úterý proto postavil do zápasu Carling Cupu proti Sheffieldu základní sestavu s věkovým průměrem 19 let a Gunners vyhráli 6:0! Informaci přinesly ve středu internetové stránky klubu.

„To jsou nejlepší mladí hráči, jaké jsem kdy v Arsenalu měl,“ usmíval se Arséne Wenger. „Možná jsou mladí, ale nehrají jako děti. Nemusím mít obavy postavit kohokoliv z nich do Premier League, protože mají talent hrát na nejvyšší úrovni,“ přidal.

„Přesto jsem byl překvapen, jak dobře všichni proti Sheffieldu United hráli. Věděl jsem, že jsou dobří, ale zajímalo mě, jak si poradí s velkým zápasem před naplněným stadiónem,“ obával se francouzský kouč. „Ale od gólmana až po útočníky se s tím všichni vyrovnali perfektně.“

Mexický útočník Carlos Vela stihl hattrick, Dán Nicklas Bendtner dvěma góly prodloužil svou střeleckou šňůru. Ale možná nejúžasnější dojem udělal teprve šestnáctiletý záložník Jack Wilshere, který měl prsty v pěti ze šesti gólů.

Wenger však nechtěl nikoho vyzvedávat. „Vypadali jsme jako fungující tým a na to jsem pyšný! Nyní je pro mě výzva tyhle kluky udržet pohromadě a v nejbližších letech je zapracovávat do prvního týmu.“

Branky Arsenalu proti Sheffieldu United: 44., 50. a 87. Vela, 31., a 42. Bendtner, 57. Wilshere.

Základní sestava Arsenalu: Lukasz Fabianski (23 let) - Gavin Hoyte (18), Alexandre Song (21), Johan Djourou (21), Kieran Gibbs (18) - Jack Wilshere (16), Aaron Ramsey (17), Mark Randall (18), Fran Merida (18) - Nicklas Bendtner (20), Carlos Vela (19).
Žádné komentáře
 
<a href='http://www.football-scores-live.com'>Premiership-table</a>